Kiedy stosować

Tabcin Trend to lek składający się z trzech substancji: chlorfenyraminy (substancja przeciwchistaminowa; łagodzi objawy nieżytu nosa), pseudoefedryny (substancja zwężająca naczynia krwionośne; zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i zatok) oraz paracetamolu (substancja przeciwbólowa i przeciwgorączkowa; łagodzi m.in. ból głowy czy gardła).
Wskazania do stosowania:

  • gorączkę,
  • katar,
  • ból i drapanie w gardle,
  • kichanie,
  • ból głowy,
  • obrzęk błony śluzowej nosa i zatok,
  • uczucie ogólnego rozbicia.
Tabcin Trend - 1 kapsułka miękka zawiera 2 mg maleinianu chlorfenyraminy, 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny, 250 mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze. Wskazania: łagodzenie objawów grypy i przeziębienia przebiegających z gorączką, katarem, bólem gardła i drapaniem w gardle, kichaniem, bólem głowy, obrzękiem błony śluzowej nosa i zatok oraz uczuciem ogólnego rozbicia. Przeciwwskazania: dzieci do 15 roku życia; nadwrażliwość na substancje czynne lub pomocnicze; choroby układu oddechowego, tj. chroniczne zapalenie oskrzeli, rozedma; jaskra; przerost prostaty; choroby serca; nadciśnienie; cukrzyca; nadczynność tarczycy; jednoczesne przyjmowanie leków przeciwdepresyjnych z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (IMAO) i przez dwa tygodnie po ich odstawieniu oraz u pacjentów leczonych AZT (zydowudyny); niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej; ciężka niewydolność wątroby (w skali Child-Pugh.9) i nerek. Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o. o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa, tel. (22) 5723500, fax (22) 5723500, www.bayer.com.pl. L.PL.MKT.08.2016.4197